Ognisko Wychowawcze

Witamy po wakacjach!

Niespełna dwa miesiące temu czekaliśmy z utęsknieniem na wakacie. Po dwumiesięcznej przerwie znowu ruszamy. Wypoczęci, pełni optymizmu, zapału do pracy z dniem 5 września rozpoczęliśmy zajęcia w Ognisku Wychowawczym.

Na podopiecznych czekała miła niespodzianka w postaci drobnego sprzętu AGD oraz przyborów szkolnych m.in. nożyczki, kleje, temperówki, gumki do ścierania itp., które otrzymaliśmy od jednej zaprzyjaźnionej firmy ełckiej – DZIĘKUJEMY!!


…OGNISKO WYCHOWAWCZE…

 

W Ognisku Wychowawczym obowiązuje regulamin, a w nim zawarte są m.in. obowiązki, których  należy przestrzegać, do jednego z nich należy odrabiane lekcji


Gdy pogoda nie sprzyja, a hala jest zajęta nasza świetlica to niezastąpione miejsce do wspólnych gier i zabaw


W wolnym czasie relaksujemy się na hali sportowej lub na świeżym powietrzu

Na każdych zajęciach przygotowujemy wspólnie drobną przekąskę, aby nabrać sił do wspólnej zabawy


Zajęcia plastyczne to idealny czas na wspólne rozmowy, poznanie siebie bliżej, a także odkrycie swoich talentów


 

"DAR OD SERCA"

Ognisko Wychowawcze jest skuteczną formą pomocy dla dzieci i młodzieży do lat 18. W Ognisku należy organizować czas mądrze i ciekawie, uczyć świata, rozwijać zainteresowania i przy okazji rozmawiać… rozmawiać wykonując prace plastyczne, rozmawiać grając w gry stolikowe, rozmawiać przygotowując wspólne posiłki. Zdumiewająco wiele można się wówczas dowiedzieć o swoich wychowankach, o ich problemach, radościach i planach.

Ponadto w rozmowie można przemycić wiele konstruktywnych treści wychowawczych, a w zabawie odreagować wiele emocji. Łącząc przyjemne z pożytecznym uczymy podopiecznych, że nasze Ognisko Wychowawcze może stać się dla nich alternatywą wobec negatywnych wzorców środowiska, miejscem, gdzie młodzież otrzyma wsparcie, rozwinąć zainteresowania i pasje.

Istnieją ludzie oraz instytucje, które bezinteresownie wspierają naszą prace. Jedną z takich instytucji jest jedna z ełckich aptek. Po raz kolejny nasi zaprzyjaźnieni darczyńcy okazali nam wsparcie. Tym razem doposażyli nasze Ognisko w kuchenkę mikrofalową i artykuły piśmiennicze. Dla podopiecznych Ogniska ten prezent był „strzałem w dziesiątkę” i od razu wywołał uśmiechy na dziecięcych twarzach

[su_custom_gallery source=”media: 2004,2005″ limit=”100″ link=”lightbox” title=”never”]