III Piknik Piłki Nożnej w ramach Wydmińskich Dni Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Wydminy

6Piękna słoneczna pogoda oraz bardzo dobra frekwencja, nadały charakter rodzinnym imprezom piłkarskim. W trzech turniejach dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin „Droga do Rio”, „Funino Cup” i „Turnieju rodzin” mieli możliwość podziwiać walory sportu w aspekcie integracji rodzinnej. Wspaniałe nagrody oraz liczne atrakcje dodatkowe stanowiły dodatek dla wspaniałej postawy młodych i starszych sportowców.

 Zmagania sportowe odbywały się na wydmińskim Orliku. Od godziny 10.00 pięć zespołów, które zakwalifikowały się do udziału w turnieju „Droga do Rio” rozgrywały swoje mecze w systemie „każdy z każdym” w celu wyłonienia późniejszych finalistów. Wszystkie spotkania były bardzo pasjonujące jednak od początku zauważalna była przewaga ekipy FC SPOKO, która ostatecznie wygrała zmagania 10 – 13-latków (Przemysław Siwicki, Krystian Żagunis, Krzysztof Żagunis, Dawid Król, Szymon Kordowski, Maciej Cywiński, Patryk Cywiński, Damian Szpakowski). Ich rywali w finale A poznaliśmy po konkursie rzutów karnych, w którym zaprezentowały się zespoły BRYGADY RR i FC WYDMINY (ostatecznie finaliści). Również w rywalizacji o wejście do finału B mieliśmy serię rzutów karnych, w których ATLETICO MADRYT pokonało SPARTĘ WYDMINY. W ogólnej klasyfikacji zwycięzcami zostali zawodnicy FC Spoko, którzy pewnie wygrali z FC Wydminy. W finale pocieszenia Brygada RR po rzutach karnych wygrała z Atletico a miejsce piąte zajęła drużyna Sparty. Motywem przewodnim turnieju było nawiązanie do zbliżającego się mundialu w Brazylii i w tej kategorii zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Brygada RR.

Około godziny 14.00 rozpoczął się turniej „Funino Cup”, w którym równocześnie rywalizowały dzieci w wieku 7 – 9 i 4 – 6 lat wraz z rodzicami i innymi członkami rodziny. Tutaj w starszej kategorii oglądaliśmy zmagania 5 zespołów natomiast w młodszej grupie zagrały 4 ekipy. Teamy utworzone głównie z wychowanków Akademii Piłkarskiej Grassroots Wydminy, działającej przy Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Zmagania najmłodszych adeptów piłki nożnej wzbudzało spore zainteresowanie kibiców, którzy chętnie nagradzali brawami rewelacyjne zagrania. Formuła turnieju przewidywała mecze bez klasyfikacji końcowej dlatego wszyscy tego dnia zostali wygranymi.

W obu turniejach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy (rozdano ich ponad 150), nie zabrakło również pucharów, koszulek, zabawek i słodyczy zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Sporą część zmagań została uwieczniona przez operatora TVP, a obszerny materiał filmowy dostępny już za kilka dni na stronie internetowej www.wydminy.info.pl.

Ostatnią odsłoną piłkarskich Dni Rodziny był „Turniej Rodzin”, w którym przewagą stanowili dorośli mieszkańcy gminy Wydminy (nie zabrakło oczywiści członków rodziny z innych gmin). Tutaj w dwóch grupach rywalizowano o dwa trofea. Pierwsze z nich trafiło do King Family (Piotr Król, Mateusz Król, Dawid Król, Przemysław Król, Beata Król, Radosław Król i Krzysztof Czerniak) natomiast drugie przypadło ekipie Wędkarzy (Krzysztof Motyl, Adam Motyl, Jacej Pitetryga, Rafał Kułak, Krystian Żagunis, Krzysztof Żagunis, Radek Żakrzewski i Aleksandra Borbach. Całość przedsięwzięcia zakończyła bajkowa dyskoteka, która stanowiła podsumowanie pierwszego niezwykle udanego dnia Wydmińskich Dni Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Wydminy.

Organizatorzy festynu piłkarskiego LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zmagań piłkarskich, rodzicom i osobom które zaangażowały się w pomoc nad sprawnym przebiegiem imprezy. Dziękujemy również Gminie Wydminy, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących oraz prywatnym przedsiębiorcom za dofinansowanie i zakup nagród dla uczestników III Pikniku Piłki Nożnej rozgrywanego w ramach Wydmińskich Dni Rodziny.
            
Ewelina i Marek Ostrowscy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyniki I etapu naboru na wolne stanowisko urzędnicze – Psycholog dziecięcy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.