JEDZIEMY NA WAKACJE :-)

W dniu 02 lipca 2019 roku jedenaścioro dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wydminy udały się na 10-dniowy letni wypoczynek.

            Wyjazd zorganizowany został przez Biuro podróży LUTUR na zlecenie Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  w Olsztynie i jest całkowicie finansowany z jego środków.

            Kolonie  zorganizowane zostały w Iwoniczu (woj. podkarpackie, powiat krośnieński, gmina Iwonicz-Zdrój) – miejscowości położonej pośród zielonych wzgórz Beskidu Niskiego, w Dolinie Iwonickiego Potoku.

            Uczestnicy kolonii edukacyjnych podczas pobytu będą mieli okazję poznać wielkie karty historii gospodarczej Polski: rozwój przemysłu naftowego, przemysłu szklarskiego oraz powstanie i znaczenie Centralnego Okręgu Przemysłowego. W programie przewidziane są wycieczki autokarowe i piesze, zwiedzanych atrakcji (miejsc, zabytków, muzeów) upamiętniających historię II Rzeczpospolitej, ważne postaci historii i kultury, kształtujących szacunek dla własnego państwa, symboli i tradycji narodowych. Dodatkowo zajęcia wychowawcze będą prowadzone codziennie m.in. w formie zajęć w grupach wychowawczych oraz wspólnych zajęć całej kolonii. Zajęcia te będą dostosowywane do potrzeb i zainteresowań uczestników. Będą to różnego typu zajęcia rekreacyjne, sportowe, artystyczne, gry, zabawy i konkursy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.