Rozmawialiśmy o możliwościach rozwoju społecznego

15 czerwca 2015 r. w Orłowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Gajrowskich, Łękuka i Orłowa. Tematem było wskazanie możliwości rozwoju społeczności lokalnej. Była to również możliwość do głębszego i bezpośredniego poznania problemów społecznych, z którymi borykają się mieszkańcy, a tym samym poszukiwania sposobów na ich rozwiązanie. Było to pierwsze tego typu spotkanie z mieszkańcami, ale na pewno nie ostatnie. Dzięki nawiązanej współpracy z Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Ełku możliwym będzie organizowanie cyklicznych spotkań mających na celu wypracowanie planu działania na inicjatywy społeczne tych wsi (kolejne spotkanie  już w następnym tygodniu).

We wczorajszym spotkaniu, poza mieszkańcami, udział wzięli: Pan Grzegorz Stachurski – animator, doradca w Ośrodku Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Ełku, Pani Maria Dolecka – Zastępca Wójta Gminy Wydminy oraz Pan Artur Grygiencza – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wydminach.

Przykładem pozytywnych przemian w społeczności lokalnej jest miejscowość Berkowo. Dzięki oddolnym inicjatywom mieszkańców udaje się z dnia na dzień zmieniać rzeczywistość. O procesie zmian w Berkowie można przeczytać tutaj.

[su_custom_gallery source=”media: 1352,1353,1354,1355,1356″ limit=”100″ link=”lightbox” title=”never”]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyniki I etapu naboru na wolne stanowisko urzędnicze – Psycholog dziecięcy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.