Wieczory SPISOWE

23 i 24 wrzesień 2021 r. w godzinach 15.00-20.00

hol Urzędu Gminy Wydminy, Plac Rynek 1/1

Gminne Biuro Spisowe w Wydminach uprzejmie przypomina, że od 1 kwietnia br. trwa obowiązkowy spis powszechny ludności i mieszkań.

Do spisu zobowiązany jest każdy mieszkaniec Polski niezależnie od pochodzenia, kraju obywatelstwa czy wieku.

Zapraszamy mieszkańców Gminy, którzy nie dokonali spisu do odwiedzenia Urzędu Gminy. Będziemy czekać na Państwa w czwartek  (23) i piątek (24) września w holu na parterze budynku. Zabierz ze sobą numer PESEL, jeśli chcesz spisać całą rodzinę zabierz również ich numery PESEL.

Możesz spisać się również poprzez samospis internetowy. Zaloguj się poprzez Profil Zaufany lub podanie  PESEL i nazwiska rodowego matki na stroniehttp://spis.gov.pl. 

Nie warto zwlekać – unikanie samospisu internetowego wiąże się z telefonem bądź wizytą rachmistrza spisowego, który, korzystając z listy pytań zawartej na stronie spisu, przeprowadzi obowiązek spisowy. Weryfikację, czy osoba podająca się za rachmistrza rzeczywiście nim jest, można przeprowadzić dzwoniąc pod numer 22 279 99 99.

Próba uchylenia się od obowiązku spisowego wiąże się z nałożeniem kary grzywny o wysokości do 5 tys. zł. Narodowy Spis Powszechny ma być prowadzony do 30 września.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.