znak „HELP ME”

Apetyt Smaku!: Help Me

Mając na względzie zwiększenie skuteczności działań w obszarze przeciwdziałania
przemocy zwracam się z prośbą o zapoznanie się z poniższą informacją.Pomoc osobom doświadczającym przemocy to bardzo trudna sprawa, szczególnie kiedy nie umiemy rozpoznać sygnału będącego wołaniem o pomoc i nie wiesz co dalej z nim zrobić. Świadomość działań określanych mianem przemocy z roku na rok jest coraz większa, jednakże tylko niewielu z nas wie jak reagować i pomagać osobom doświadczającym przemocy.

Urzędnicy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, zajmujący się na co dzień tematyką
przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w celu sprawdzenia czy umiemy rozpoznać wołanie
o pomoc ofiar przemocy, w kwietniu 2021 r. przeprowadzili badanie dotyczące znajomości
wśród społeczności Olsztyna międzynarodowego znaku „HELP ME” (tłum. „Pomóż mi”).
Wyniki badania wskazują, że 3/4 jego uczestników nie znała tego znaku. Jeszcze większa ilość
osób nie wiedziała komu można zgłosić odebrany sygnał. Otrzymane wyniki wskazują na potrzebę upowszechniania znaku „HELP ME” w celu skutecznego komunikowania potrzeby pomocy, jego odbioru i przekazania właściwym służbom w celu podjęcia działań. HELP ME, to prosty gest ręki, który można wykonać bez wzbudzania podejrzeń na wideo czacie lub machając komuś przez okno, bądź podczas odbierania paczki od kuriera, czy też stojąc za naszym oprawcą, gdy ten z kimś rozmawia. Nie musimy używać do tego słów. Ten „Sygnał pomocy” warto poznać, bo w ten sposób możemy komuś pomóc. Wykonanie znaku „HELP ME” jest proste: Pokaż otwartą dłoń. Złóż dłoń w pięść chowając kciuk do środka.

Gdy zobaczysz ten gest, musisz zareagować. Sprawdź, co oznacza | WP  parenting

Po zobaczeniu gestu „Pomóż mi” pomoc dla osoby, która jest ofiarą przemocy uzyskamy pod numerem telefonu: 22 668 70 00 „Niebieska Linia” Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar przemocy w Rodzinie, a także 112 – numer alarmowy oraz korzystając z aplikacji „TWÓJ PARASOL”. Aplikacja na telefon twojparasol.com, to narzędzie stworzone w celu skutecznego wsparcia osób zagrożonych przemocą.

Twój Parasol” może uratować Ci życie - AKTUALNOŚCI - KMP w Nowym Sączu
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.