KorpusWsparciaSeniorów

Logo akcji Wspieraj Seniora
Wspieraj seniora!

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. To dla nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią. Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora.

Krok 1

Senior dzwoni na infolinię 22 505 11 11 i informuje, że decyduje się pozostać w domu dla własnego bezpieczeństwa – infolinia odsyła sprawę z numerem telefonu Seniora do właściwej gminy i lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Krok 2

Gmina kontaktuje się z Seniorem i ustala potrzeby zrobienia podstawowych zakupów spożywczych oraz środków higieny osobistej.

Krok 3

Gmina prowadzi wykaz (listę) seniorów potrzebujących pomocy i przypisuje do każdego seniora, osobę, która zajmie się już bezpośrednio pomocą.

WAŻNE!!!! Każda osoba, która chciałaby skorzystać z usługi zrobienia zakupów musi przygotować odpowiednią kwotę pieniędzy aby za nie zapłacić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.