Uroczyste otwarcie Dziennego Domu „Senior-WIGOR”

W Wydminach 22 grudnia 2015 roku dokonano otwarcia Dziennego Domu Opieki Senior-WIGOR. Jest to miejsce, w którym seniorzy powyżej 60. roku życia z terenu gminy Wydminy będą mogli wspólnie spędzać czas. W uroczystym otwarciu wziął udział Radosław Król Wójt Gminy Wydminy, Zastępca Wójta Maria Dolecka, ks. Ryszard Grabowski Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach, Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato, Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz, zaproszeni goście oraz pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podczas uroczystego otwarcia chór z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod przewodnictwem Pani Beaty Ordyniec wykonał koncert kolęd. Po oficjalnej części spotkania seniorzy wraz z przybyłymi gośćmi zwiedzili obiekt, który w całości przeznaczony zostanie zwiększaniu aktywności seniorów.

Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie seniorów poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz aktywizacji społecznej, w tym oferty prozdrowotnej, obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Dzienny Dom „Senior – WIGOR”, zlokalizowany jest w budynku przy ulicy Źródlanej 2 w Wydminach. Placówka będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie i przeznaczona zostanie dla 15 osób.

Do dyspozycji seniorów jest pokój dzienny, kuchnia, sala do zwiększania aktywności ruchowej, jadalnia, pokoje do relaksu,  pokój pielęgniarski, pralnia, sale na zajęcia indywidualne. Pomieszczenia zostały umeblowane oraz wyposażone w niezbędny sprzęt RTV i AGD.

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior – WIGOR” na lata 2015 – 2020. Wartość projektu wynosi ponad 220 tysięcy złotych.

[su_custom_gallery source=”media: 1612,1613,1614,1615,1616,1617,1618,1619,1620″ limit=”100″ link=”lightbox” title=”never”]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyniki I etapu naboru na wolne stanowisko urzędnicze – Psycholog dziecięcy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.